مشهد

بهره‌برداری از واحدهای مسکونی روستاهای خراسان

اقتصادتهران: بهره برداری از واحدهای مسکونی بازسازی شده روستاهای زلزله زده استان خراسان رضوی، عصر چهارشنبه در آیینی با حضور معاون اول رئیس جمهوری آغاز شد.

 به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری که به استان خراسان رضوی سفر کرده است، دقایقی پیش با حضور در روستاهای ‘صالح خانی و قلعه براشت’ از توابع بخش رضویه مشهد و فریمان، یک هزار و ۷۳۸ واحد مسکونی نوساز و چند طرح هادی روستاهای زلزله زده این استان را افتتاح کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی دراین خصوص گفت: اکنون شاهد افتتاح یک هزار و ۷۳۸ واحد مسکونی جدید در مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی هستیم که در زلزله فروردین ماه امسال تخریب شده بود.

سیدرضا موسوی افزود: این واحدهای مسکونی در روستاهای زلزله زده واقع در شهرستان های تربت جام، سرخس، بخش رضویه مشهد و فریمان واقع شده اند.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت واحدهای نوساز مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده خراسان رضوی ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در قالب سفری ۲ روزه برای افتتاح چند طرح صنعتی و عمرانی در استان خراسان رضوی، عصر امروز وارد مشهد شد.

زلزله ۶ ریشتری ۱۶ فروردین امسال در چهار شهرستان فریمان، تربت جام، مشهد و سرخس در استان خراسان رضوی یک کشته و ۴۰ مصدوم برجای گذاشت و به ۱۳۷ روستا آسیب زد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*