توزیع اقلام توسط هلال احمر

هلال احمر ۵۵ هزار تخته چادر در میان زلزله زدگان توزیع کرد

اقتصادتهران: رئیس جمعیت هلال احمر از برپایی ۵۵ هزار تخته چادر، توزیع ۱۷۰هزار پتو و میزان کافی غذا میان زلزله زدگان استان کرمانشاه خبر داد.

علی اصغر پیوندی در گفت و گو با ایرنا، افزود: از امروز بسته غذایی برای ۷۲ ساعت میان زلزله زدگان توزیع می شود.

وی اظهار داشت: از روز دوشنبه نیز بسته غذایی یک ماه برای ۲۰ هزار خانوار توزیع می کنیم تا شرایط اضطرار طی شود.

پیوندی با اشاره به گستردگی زلزله و خسارت دیدن یک هزار و ۲۰۰ روستا گفت: هلال احمر به عنوان نهادی امداد رسان و معین دولت بیش از استانداردها اقدام به پخش چادرهای امدادی کرده ولی ممکن است همچنان خانواری با مشکلات و کمبودهایی درخصوص چادر و یا دیگر اقلام مواجه باشند که در این صورت با مطلع شدن از طریق شماره تلفن ۱۱۲، هلال احمر به آن مناطق از طریق امداد زمینی و هوایی کمک رسانی می کند.

وی با اعلام این که کمبودها را در خصوص امدادرسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه رد نمی کنیم، گفت: هم اکنون وضعیت امدادرسانی قابل قبول است و درصدد رفع نواقص و کمک رسانی هرچه بیشتر به مردم زلزله زده هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که هلال احمر تنها وظیفه امداد و نجات را در مدیریت بحران بر عهده دارد، اضافه کرد: وصل آب وبرق در مناطق زلزله زده به عهده هلال احمر نیست و مسئولیت هلال احمر حفظ جان و کاهش آلام انسان ها است.

وی اسکان و تغذیه اضطراری زلزله زدگان را از دیگر وظایف هلال احمر اعلام کرد و گفت: با وجودی که هلال احمر در روزهای نخست زلزله اقدام به توزیع چادر برای اسکان اضطراری کرد، اما توزیع عادلانه نبود، در حالی که هلال احمر وظیفه اش را به طور کامل انجام داده است.

پیوندی با اعلام این که تاکید هلال احمر بر کمک های نقدی است، گفت: زلزله زدگان با توجه به سرد شدن بیشتر هوا در ماه های آینده نیازمند اقلام گرمایشی هستند.

به گفته وی، مردم در صورت علاقه به اهدا کمک های غیر نقدی، اقلامی مانند نایلون و پتو اهدا کنند و از ارسال دیگر اقلام خودداری کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون (ظهر جمعه) ۴۳۶ کشته و بیش از ۱۰ هزار و ۱۷۹ مصدوم در استان داشته است.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که کل غرب کشور تا بخش هایی از تهران را لرزاند و مردم چندین کشور منطقه به ویژه عراق آن را احساس کردند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*