سردار مویدی

ایجاد ۴۰۰۰ فرصت شغلی برای معتادان بهبود یافته

اقتصادتهران: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ایجاد ۴۰۰۰ فرصت شغلی برای معتادان بهبود یافته کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار علی مویدی در کارگاه آموزشی منطقه‌ای سازمان‌های مردم نهاد، با تسلیت ایام ۲۸ صفر و زلزله کرمانشاه اظهار کرد: در این چند روز اخیر اوج همگرایی و نقش مردم در امدارسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه را شاهد بودیم و اوج همکاری مردم با دولت را لمس کردیم و قطعا در بحث کاهش آسیب‎ها و بلایای طبیعی راهی نیست جز اینکه از سرمایه‎ها و قابلیت‎های مردم بهره ببریم.

وی با بیان اینکه در گذشته از ظرفیت مردم غفلت کردیم و از این ظرفیت‎های مردمی استفاده نشد، افزود: رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور و سایر کارگزاران بر استفاده از ظرفیت و مشارکت مردمی در همه بخش‌ها تاکید دارند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه باید توازنی بین نیازهای مردمی و موضوعات اجتماعی برقرار باشد، اضافه کرد: در کشورهای توسعه یافته جایگاه قابل قبولی  برای توازن میان  نیازهای مردم و موضوعات اجتماعی برقرار شده و  از ظرفیت مردمی استفاده می‌کنند، غفلتی که در گذشته داشتیم این بود که  آسیب‌های اجتماعی را از مردم پنهان می‌کردیم در حالی که پنهان کردن واقعیت‎های اجتماعی از منظر مردم بزرگترین اشتباه است.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه اجتماعی راهی نداریم جز اینکه از مشارکت مردنی و اجتماعی برای کاهش آسیب‎ها بهره ببریم، یادآور شد: در حال حاضر شاهد عزم ملی با هوشمندی و هوشیاری در سطح ارتقای آگاهی مردم در بحث آسیب‎ها هستیم.

مویدی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳۶۵ سمن در کشور فعالیت دارند، بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد درمان اعتیاد در کشور دست مردم بوده  و دولت کمتر از ۱۰ درصد درمان را دنبال می‌کند، همچنین  تاکنون برای  بیش از ۴۰۰۰ معتاد بهبود یافته که به چرخه سلامت جامعه برگشتند فرصت شغلی ایجاد شده است.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح‌های توانمندسازی دانش آموزان را سال گذشته در سطح ۱۳ استان برگزار شد و سه کتاب در سطح ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان برای معلمین تالیف شده همچنین  در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی  دو واحد درسی را در حوزه مواد مخدر و پیشگیری از آن در نظر گرفته شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*