بازسازی

انتخاب استان قزوین برای بازسازی واحدهای مسکونی گیلانغرب

اقتصادتهران: معاون سازمان مدیریت بحران کشور از انتخاب استان قزوین برای بازسازی واحدهای مسکونی گیلانغرب در جریان زمین لرزه آبان ۹۶ خبر داد.

محمدفرید لطیفی جمعه شب در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان گیلانغرب اظهار کرد: ادامه اسکان زلزله زدگان در چادر برای خانواده ها به لحاظ تغییرهای آب و هوایی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد که در این راستا کارشناسان نظام مهندسی و گروه های دانشگاهی چهار استان به گیلانغرب اعزام شدند.

وی افزود: کارشناسان نظام مهندسی وضعیت استحکام واحدهای مسکونی زلزله زدگان را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند تا افزون بر اطمینان، به مالکان واحدهای مسکونی سالم تضمین لازم برای اسکان داده شود.

وی بیان کرد: ارسال کمک های مردمی به زلزله زدگان در نوع خود بی نظیر است و مدیریت در نحوه توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مهمترین مشکل زلزله زدگان تامین چادر است، گفت: آمادگی تامین چادر به مقدار نیاز وجود دارد اما باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا در اختیار نیازمندان واقعی قرار گیرد.

لطیفی اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامناسب آب و هوا در روزهای آینده باید به تدریج شرایطی فراهم شود تا هرچه زودتر زلزله زدگان به شرایط عادی زندگی باز گردند.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب نیز در سخنانی با قدردانی از حمایت های دولت و مشارکت مناسب هموطنان در شتاب بخشیدن به عملیات امداد رسانی، گفت: در جریان زمین لرزه یکشنبه شب گذشته بیش از سه هزار واحد مسکونی روستایی و یک هزار واحد مسکونی این شهرستان دچار خسارت شد.

در این نشست در خصوص رفع مشکل آب آشامیدنی شهر و روستاهای بحران زده تصمیم گیری و مقرر شد شبکه آب شهری گیلانغرب به ۲ دستگاه فیلترینگ دیگر مجهز شود تا مشکل کدورت آب آشامیدنی که همچنان غیر قابل استفاده است، رفع شود.

همچنین در این نشست مصوب شد پنج دستگاه تانکر آبرسانی سیار برای تامین آب آشامیدنی روستاییان زلزله زده گیلانغرب تامین شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*