معاون درمان

انجام ۱۸۰ عمل جراحی در تهران، کرج و همدان بر روی آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

اقتصادتهران: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد کل مصدومان زلزله کرمانشاه که تحت درمان قرار گرفتند به ۱۰هزار و ۱۷۹ نفر رسید و از این تعداد ۸۷۸ نفر هنوز در بیمارستان بستری هستند.

 قاسم جان بابایی افزود: از مجموع مصدومان زلزله یکشنبه شب کرمانشاه تاکنون ۹ هزار و ۳۰۱ نفر پس از دریافت خدمات درمان سرپایی یا بستری در بیمارستان، مرخص شده اند.

وی ادامه داد: ۴۱۰ نفر از مصدومان زلزله غرب کشور به بیمارستان های تهران، کرج و همدان منتقل شدند و علاوه بر دریافت خدمات تخصصی رایگان در بیمارستان، همراهان آنان نیز در همراه سراها یا هتل ها به صورت رایگان اسکان داده شدند. از این تعداد ۶۲ نفر تاکنون از بیمارستان مرخص شده و به شهرهای خود بازگشته اند و ۳۴۸ نفر هنوز در بیمارستان های این سه شهر بستری هستند.

معاون درمان وزیر بهداشت که دیروز نیز برای عیادت مصدومان زلزله به بیمارستان های امام خمینی(ره) و فیروزگر تهران رفته بود؛ به ایرنا گفت: یکهزار و ۵۰۵ عمل جراحی برای نجات مصدومان زلزله کرمانشاه انجام شده است که یکهزار و ۳۲۵ مورد از این جراحی ها با اعزام پزشکان جراح و پرستاران در کرمانشاه انجام شده است و ۱۸۰ عمل جراحی نیز در بیمارستان های تهران، کرج و همدان برای این مصدومان انجام شده است.

وی ادامه داد: بیشترین آسیب مصدومان این حادثه شکستگی اندام اعم از سر و دست و پا یا ستون فقرات بوده است و حضور پزشکان متخصص، جراحان و پرستاران اعزام شده در بیمارستان های استان کرمانشاه برای درمان این مصدومان ادامه دارد.

جان بابایی گفت: علاوه بر تیم های پزشکی، ۴۰ تیم روانشناسی نیز در تهران، کرج و همدان و کرمانشاه در بیمارستان ها و نیز در مناطق زلزله زده و در بین زلزله زدگان برای ارائه خدمات سلامت روان و حمایت های مورد نیاز آسیب دیدگان زلزله فعال هستند.

به گزارش ایرنا زلزله ۷٫۳ ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه رخ داد.این زلزله به هفت شهرستان و هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*